Warsztat Terapii Zajęciowej działalność swoją rozpoczął w styczniu 1999r. Organem prowadzącym WTZ jest Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Jest to placówka pobytu dziennego przeznaczona dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej.
W czwartek, 21 maja grupa uczestników WTZ wraz z Rehabilitant, Panią Beatą wybrała się na Turniej Tenisa Stołowego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami.