foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Warsztat Terapii Zajęciowej działalność swoją rozpoczął w styczniu 1999r. Organem prowadzącym WTZ jest Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Jest to placówka pobytu dziennego przeznaczona dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej.


 facebook logo

Polub nas na Facebook-u


 

PFRON logo

PFRON


 

starostwo

Powiat Bialski


 

pcpr

PCPR w Białej Podlaskiej


 1 5 procent CMYK scaled

Przekaż 1,5% podatku 


OPP1

Poratl Organizacji Pozarządowych


Rollup PSON 85x200 IV wersja

 


 

     swiatowydzienzdrowiapsychicznegoZ danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że ponad 10 proc. ludzi na całym świecie zmaga się z problemami zdrowia psychicznego. Największą grupę stanowią osoby cierpiące na depresję. Chorzy zmagają się m.in. z trudnościami w funkcjonowaniu w społeczeństwie. W skrajnych przypadkach choroba ta może prowadzić do samobójstwa

    Według WHO, liczba osób dotkniętych zaburzeniami zdrowia psychicznego sięga niemal 800 mln. Najczęściej występującą chorobą jest depresja. Cierpi na nią około 3,8 proc. populacji świata. Schorzenie dotyka 5 proc. dorosłych i niemal 6 proc. dorosłych w wieku powyżej 60 lat. Niepokojącym trendem jest rosnący problem kłopotów ze zdrowiem psychicznym w gronie osób młodych. Depresja może prowadzić do samobójstwa. Każdego roku z powodu targnięcia się na życie umiera ponad 700 tys. osób. Samobójstwo jest czwartą najczęstszą przyczyną śmierci ludzi w wieku 15-29-lat.

     Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony został w 1992 roku.

Pracownie

 Krawiecksa Justyna

KRAWIECKA


Plastyczna Ania

RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO


 

FlorystycznoOgrodnicza

FLORYSTYCZNO-OGRODNICZA


 

Prac.Gosp.dom

GOSPODARSTWA DOMOWEGO


 

Komputerowa nowa

KOMPUTEROWA


 

Plastyczna Ewelina

 PLASTYCZNA


 Rehanilitacja ruchowa

REHABILITACJA RUCHOWA


Psycholog

GABINET PSYCHOLOGA


 

RollUp


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024 Copyright WTZ Międzyrzec Podlaski Rights Reserved