foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Warsztat Terapii Zajęciowej działalność swoją rozpoczął w styczniu 1999r. Organem prowadzącym WTZ jest Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Jest to placówka pobytu dziennego przeznaczona dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej.


 facebook logo

Polub nas na Facebook-u


 

PFRON logo

PFRON


 

starostwo

Powiat Bialski


 

pcpr

PCPR w Białej Podlaskiej


 1 5 procent CMYK scaled

Przekaż 1,5% podatku 


OPP1

Poratl Organizacji Pozarządowych


Rollup PSON 85x200 IV wersja

 


 

Rehanilitacja ruchowa     Celem rehabilitacji ruchowej jest utrzymanie i poprawa ogólnej sprawności oraz wydolności organizmu. Zajęcia odbywają się w formie indywidualnej i grupowej. Forma zajęć uzależniona jest od rodzaju dysfunkcji ruchowej.

    Dwa razy w tygodniu uczestnicy mają możliwość udziału w zajęciach na basenie. Osoby, które potrafią już pływać doskonalą swoje umiejętności, a pozostałe dopiero opanowują tą sztukę.
Zajęcia ruchowe pozwalają na rozładowanie emocji, odprężenie od typowych zajęć tematycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Psycholog  Psycholog pracujący w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy pomocy testów psychologicznych dokonuje oceny umiejętności każdego uczestnika, pomaga tym samym określić, w czym jest dobry, a co jeszcze trzeba rozwijać.
W Warsztacie zapewniamy pomoc psychologa, zarówno w formie indywidualnych spotkań, jak i zajęć grupowych o charakterze psychoedukacyjnym. Spotkania indywidualne z psychologiem mają w zależności od sytuacji formę interwencji w razie trudności czy kryzysów osobistych uczestników.
    W ramach indywidualnych i grupowych spotkań psycholog udziela pomocy w radzeniu sobie z trudnościami wynikającymi z choroby, pomaga też w rozwiązywaniu problemów interpersonalnych na terenie warsztatu.

Czytaj więcej...

     FlorOgrPracownia florystyczno – ogrodnicza, inaczej niż pozostałe pracownie funkcjonuje w ścisłym związku ze zmieniającymi się porami roku. Gdy tylko dopisuje ładna pogoda, uczestnicy wychodzą w plener – do ogrodu, gdzie uczą się dbać o zieleń. Wykonują prace sezonowe – wiosną sieją i sadzą rośliny, latem pielą i podlewają a jesienią grabią liście i zbierają „dary ziemi”. Zimą, a także, gdy pogoda nie pozwala na prace na powietrzu uczestnicy wykonują prace florystyczne. W pracowni powstają kompozycje ze świeżych lub suszonych roślin oraz dekoracje okolicznościowe.

  Uczestnicy dzięki pracy w ogrodzie uczą się zasad uprawy i cyklów życiowych roślin. Nabywają też praktycznych umiejętności posługiwania się narzędziami ogrodniczymi takimi jak: grabie, szpadel czy sekator.

Komputerowa nowa    W pracowni komputerowej uczestnicy poznają obsługę komputera, różne programy np. do tworzenia prezentacji multimedialnych, materiałów marketingowych (wizytówek, folderów, kalendarzy). Uczą się obsługi skanera, drukarki, nagrywarki. Zdobywają informacje i komunikują się za pomocą Internetu. Korzystając z Internetu, gier i programów edukacyjnych, encyklopedii multimedialnych pogłębiają swoją wiedzę o świecie.

   Celem terapii komputerowej jest rozwijanie umiejętności intelektualnych, rozbudzanie zainteresowań.

Krawiecksa Justyna     W pracowni krawieckiej uczestnicy nabywają umiejętność szycia ręcznego, maszynowego oraz prasowania. Tutaj powstają małe formy dziergane – serwetki, ozdoby świąteczne, torebki oraz prace wykonane haftem krzyżykowym i prostym – obrazy, obrusy, serwety.

  Nowatorskie są prace z filcu, z którego powstają piękne ozdoby: broszki, naszyjniki, ale też przedmioty użyteczne – torby, pudełka na biżuterię. Pracownia krawiecka podobnie jak plastyczna wykonuje ozdoby świąteczne np. bombki, kartki, jajka wielkanocne itp.
    Podczas pracy uczestnicy doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koordynację wzrokowo – ruchową. Uczą się dokładności i cierpliwości, aby powierzone im zadanie doprowadzić do końca.

Pracownie

 Krawiecksa Justyna

KRAWIECKA


Plastyczna Ania

RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO


 

FlorystycznoOgrodnicza

FLORYSTYCZNO-OGRODNICZA


 

Prac.Gosp.dom

GOSPODARSTWA DOMOWEGO


 

Komputerowa nowa

KOMPUTEROWA


 

Plastyczna Ewelina

 PLASTYCZNA


 Rehanilitacja ruchowa

REHABILITACJA RUCHOWA


Psycholog

GABINET PSYCHOLOGA


 

RollUp


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024 Copyright WTZ Międzyrzec Podlaski Rights Reserved