foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Warsztat Terapii Zajęciowej działalność swoją rozpoczął w styczniu 1999r. Organem prowadzącym WTZ jest Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Jest to placówka pobytu dziennego przeznaczona dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej.


 facebook logo

Polub nas na Facebook-u


 

PFRON logo

PFRON


 

starostwo

Powiat Bialski


 

pcpr

PCPR w Białej Podlaskiej


 1 5 procent CMYK scaled

Przekaż 1,5% podatku 


OPP1

Poratl Organizacji Pozarządowych


Rollup PSON 85x200 IV wersja

 


 

ZiołowyZakątek     Ziołowy Zakątek - unikatowy w skali świata obiekt agroturystyczny położony w samym sercu najczystszego regionu Polski, Podlasia – Korycinie, był punktem piątkowej wycieczki na którą uczestnicy WTZ wybrali się z wraz grupą instruktorów.

 Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, w którym wraz z przewodnikiem mieliśmy przyjemność poznać rośliny lecznicze i aromatyczne wykorzystywane przez człowieka dawniej i obecnie w kuchni, lecznictwie, barwierstwie, budownictwie, tkactwie oraz w celach ochronnych i magii. Ogród liczy bogaty zbiór, bo aż około 1500 taksonów, w tym 85 gatunków objętych ścisłą i 13 częściową ustawową ochroną.

    Kolejnym punktem były warsztaty komponowania herbat. Podczas warsztatów każdy z uczestników pod okiem przewodnika i z małą pomocą instruktora skomponował własną, ziołową herbatę.

   Po interesujących warsztatach zwiedziliśmy Podlaskie Gospodarstwo Naturalne, w którym hodowane są zarówno zwierzęta domowe, jak i dzikie - konie, osiołki, krowy, świnki, kozy, owce, bażanty, indyki, kaczki, gęsi, kury, króliki oraz świnki morskie.

  Po teoretyczno-praktycznej części wycieczki wybraliśmy się do karczmy utrzymanej w tradycyjnym podlaskim stylu, gdzie zjedliśmy smaczny obiad.

   Przed wyjazdem, w czasie wolnym odwiedziliśmy sklep ziołowy ze zdrową żywnością. W sklepie każdy znalazł coś dla siebie jak również i pomysł na prezent pośród bogatego wyboru herbat, kaw, przypraw, miodów, przetworów, naturalnych kosmetyków, suplementów diety i mnóstwa innych.

   Wycieczka do Ziołowego Zakątka pozwoliła nam bliżej poznać kulturę i tradycję Podlasia. Była również świetną okazją wytchnienia od codziennego zgiełku miasta.

Pracownie

 Krawiecksa Justyna

KRAWIECKA


Plastyczna Ania

RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO


 

FlorystycznoOgrodnicza

FLORYSTYCZNO-OGRODNICZA


 

Prac.Gosp.dom

GOSPODARSTWA DOMOWEGO


 

Komputerowa nowa

KOMPUTEROWA


 

Plastyczna Ewelina

 PLASTYCZNA


 Rehanilitacja ruchowa

REHABILITACJA RUCHOWA


Psycholog

GABINET PSYCHOLOGA


 

RollUp


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024 Copyright WTZ Międzyrzec Podlaski Rights Reserved